Četvrtak, 9 svibnja, 2024

Korizmeni hod s Blaženikom – III. korizme, srijeda

Eto mladomisniče postaješ znak kontradikcije. „Ovaj je evo postavljen na propast i uzdignuće mnogima u Izraelu“ (Lk 2,34). Tako je kazao sv. Šimun o Isus. To isto ti ja danas ponavljam. Bit ćeš na propast i na uzdignuće mnogima u narodu. Ti ćeš svima propovijedati spasenje ali mnogi Ti neće vjerovati. Time će Tvoje djelovanje i nauka Kristova biti na propast, jer sunce ostaje sunce makar ga slijepčevo oko i ne vidjelo. Nasuprot mnogi će se po Tebi obratiti i povratiti. Jedni su Isusa častili kako sina Božjega, drugi ga nazivali varalicom naroda, jedni ga mrzili i progonili, a drugi ostali mu vjerni do groba. Ta povijest Krista, to je povijest Crkve. To će biti i tvoja povijest. A tebi plemenita majko, ponavljam riječi starca Šimuna: „I tebi samoj probost će mač dušu…“ (Lk 2, 35). Mač žalosti i trpljenja.

Stavi svoj život na oltar Gospodnji, prikaži ga Bogu. Ta prikladna žrtva. A prikaži i našu žrtvu Bogu, prikaži je za sve, za žive i mrtve, za sv. Crkvu. Za taj nesređeni svijet, da taj narod željan istine i životnog prava, na čemu te svojim molitvama pratiti tako da tvoja i naša žrtva bude primljena od Boga svemogućega upućena na njegovu slavu, na našu i sv. Crkve.[1]

[1] AP, Kauza, sv. 4, Propovijedi, str. 16-19.