Četvrtak, 25 travnja, 2024

Kardinal Angelo Amato posjetio Svetvinčenat

Dan uoči proslave beatifikacije Miroslava Bulešića kardinal Angelo Amato, prefekt Kongregacije za kauze svetih, zajedno s apostolskim nuncijem u zemljama Perzijskog zaljeva mons. Petrom Rajičem, biskupom u miru mons. Ivanom Milovanom, postulatorom kauze mons. Jurom Bogdanom, te svojom pratnjom, posjetio je Svetvinčenat, rodnu župu Miroslava Bulešića. U župnoj crkvi Uznesenja DBM zadržao se u sabranoj molitvi pred grobom vlč. Bulešića. Šetnjom kroz Svetvinčenat otišli su do mjesnog groblja gdje je uz grobljansku crkvu Sv. Vinka bio pokopan vlč. Bulešić do prijenosa lijesa u župu crkvu. Po dolasku u Pulu kardinal je s pratnjom posjetio Arenu, dao izjave okupljenim novinarima te se zadržao u razgovoru s članovima organizacijskog odbora.

G. Krizman