Četvrtak, 28 ožujka, 2024
Miroslav BulešićNovosti

Hodočasnici pješaci hrle k Blaženom Miroslavu

Danas, 24. kolovoza, obilježavamo 72. obljetnicu mučeništva bl. Miroslava Bulešića. Na misnom slavlju na glavnom mjesnom trgu u Svetvinčentu okupit će se mnoštvo vjernika, no pojedine skupine – hodočasnici pješaci iz raznih istarskim mjesta su već krenuli, rano ujutro. Dolaze nam tako pješaci iz Pazina koji su se okupili ispred franjevačkog samostana, pješaci iz Pule koji su krenuli ispred pulske katedrale, vjernici Župe sv. Martina iz Vrsara, zajedno sa župnikom vlč. mr. Lino Zohilom  krenuli su iz samostana u Kloštru…a zasigurno ima i drugih koje ćemo prepoznati na svetvničentskom trgu.

Neka im je svima blagoslovljeno ovo hodočašće istarskim krajolicima po još uvijek jakom ljetnom suncu.

Neka ih sve prati zagovor bl. Miroslava Bulešića!

Slikom su nam se javili hodočasnici iz Vrsara, kad su prolazili negdje oko Limskog kanala.

Hodočasnici pješaci iz Pazina, s njima je fra Marinko Klaić:

{gallery}galerijemale/19824pazin{/gallery}

S hodočasnicima pješacima iz Pule su bile sestre Milosrdnog Isusa, s. Jaira i s. Ivana: