Subota, 4 svibnja, 2024

Hodočašća Vodnjanskog dekanata

HODOČAŠĆA Vodnjanskog dekanata

Povodom Godine Božjega milosrđa župnici Vodnjanskog dekanata organizirali su hodočašća u Udbinu i Zadar te Padovu. Hodočašće u Udbinu i Zadar, 7. svibnja 2016.  predvodili su vlč. Carlos Foncesa (kapelan u župama Marčana, Loborika, Hreljići) i vlč. Bernard Jurjević župnika župa Barban, Cere i Sutivanac. Uz euharistijsko slavlje u Udbini u Svetištu hrvatskih mučenika mons. Tomislav Rogić (novoimenovani šibenski biskup) održao je prigodnu katehezu o značenju kršćanskog mučeništva te povijesti Krbavske biskupije. Nakon Udbine posjetili su Zadar, uvjerili se u bogatstvo sakralne baštine koja je odraz bogatog duhovnog života kroz slijed povijesti ovoga kraja. Ovom hodočašću odazvalo se 60 hodočasnika.

Hodočašće u Padovu 04. lipnja 2016., predvodio je vlč. Hrvoje Okadar (župnik u Hreljićima, Filipani, Loboriki, Marčani), njegov kapelan vlč. Carlos Foncesa te vlč. Bernard Jurjević. Hodočasnici su ispunili tri autobusa. Hodočašću su se pridružili i župljani župe Sveta Marije na Krasu i Kaštela. Misno slavlje u crkvi sv. Leopolda Bogdana Mandića predvodio je vlč. Bernard Jurjević naglasivši u propovijedi „i u današnjim vremenima važnost sakramenta ispovijedi za naš duhovni život“. Molitveni dio u crkvi sv. Antuna Padovanskog predvodio je vlč. Hrvoje Okadar. (B. J.)