Četvrtak, 2 svibnja, 2024

Fotogalerija: 30. obljetnica Pazinskog kolegija – klasične gimnazije

Sadašnji i bivši učenici i djelatnici Pazinskog kolegija – klasične gimnazije, ali i cijela istarska Crkva, kao i svi oni koji su na bilo koji način povezani s Pazinskim Kolegijem, svečanom su misom u subotu, 16. ožujka, u pazinskoj župnoj crkvi sv. Nikole, Bogu zahvalili za tri desetljeća djelovanja i milosnih plodova te ustanove.

Svečano misno slavlje predvodio je zadarski nadbiskup Milan Zgrablić, koji je u počecima Kolegija bio voditelj doma, u zajedništvu s porečkim i pulskim biskupom Ivanom Štironjom,  biskupom u miru Ivanom Milovanom i v. d. ravnateljem Kolegija vlč. Maksimilijanom Ferlinom, te tridesetak  svećenika.

Nakon mise je u Pazinskom kolegiju bilo moguće razgledati foto izložbu o povijesti Pazinskog kolegija.

U popodnevnim satima je u pazinskom Spomen domu održana svečana akademija na kojoj su nastupili bivši  sadašnji učenici Kolegija.