Utorak, 7 svibnja, 2024
NovostiPastoral mladih

Buje: Duhovna obnova u suradnji sa Zajednicom Božja pobjeda

U župnoj crkvi sv. Servula u Bujama, u subotu, 8. srpnja 2023. održana je, u suorganizaciji Udruge Otvoreno srce iz Buja, Župe sv. Servula te Katoličke karizmatske zajednice „Božja pobjeda“ iz Zagreba duhovna obnova za mlade.

Na susretu se okupio veliki broj vjernika svih uzrasta iz raznih dijelova Istre.

Višesatni program započeo je u popodnevnim satima s mogućnošću za sakrament sv. ispovijedi, uslijedilo je misno slavlje koje je predvodio vlč. Slobodan Rakić. U nastavku je održan glazbeni program, prigodni nagovor te klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom.

Katolička karizmatska zajednica „Božja pobjeda“ osnovana je 2007. godine u župi Duha Svetoga (Jarun, Zagreb). Duhovnik zajednice je don Damir Stojić. Zajednica broji oko 70 aktivnih članova te organizira molitvene susrete, seminare, molitvene inicijative, večeri slavljenja Gospodina, animira duhovne obnove, a svaku zadnju subotu u mjesecu za mlade organizira klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom u crkvi Sveta Mati Slobode.