Utorak, 30 travnja, 2024

Barban: Susret zborova Labinskog i Vodnjanskog dekanata

U studenom, mjesecu sv. Cecilije, uobičajeno se održavaju susreti zborova po dekanatima Porečke i Pulske biskupije.

Prvi ovogodišnji susret održan je u barbanskoj župnoj crkvi sv. Nikole biskupa, u subotu, 12. studenog 2016. s početkom u 17 sati. Susreli su se zborovi Labinskog i Vodnjanskog dekanata. Ove godine susreti započinju Euharistijskim klanjanjem tijekom kojeg se prigodno pjeva i Zlatna krunica.

Na početku nastupa zborovi su zajedničkim snagama otpjevali  Himan sv. Ceciliji, a na kraju pojedinačnih nastupa zborova od kojih je svaki nastupio sa dvije pjesme, susret je zaključen zajedničkom pjesmom „Kriste budi naša radost“.

Susretom je modeririao vlč. Rudolf Koraca, član dijecezanskog Vijeća za liturgiju i crkvenu glazbu te dugogodišnji koordinator tih susreta. Susretu je nazočio i barbanski općinski načelnik Denis Kontošić.

U pojedinačnim nastupima prvi su nastupili domaćini, pjevači barbanskog Župnog zbora sv. Nikole, koji su pod ravnanjem Deana Vizintina otpjevali „Ave Maria“ i „Majko najsvetija“. Marija Hauser je svoj zbor iz Krnice ove godine dovela sa Vidakovićevom pjesmom „Gospodi pomiluj“ i Engelhartovom „Dajte mi sladak poj“. Župni zbor iz Gornjeg Labina, sa zborovođom Frankom Ružićem, predstavio se sa pjesmama „Bliže o Bože moj“ i „Alelu’, Krist je naš Bog“. Dvadeset pjevača iz Kršana i Plomina, pod dirigentskom palicom Ivana Miškulina izveli su „Slavna Majko Spasitelja“ i „Oče naš“. Župni zbor iz Donjeg Labina, na čelu sa Ljiljanom Česnik, otpjevao je pjesme „Moje nebo“ i „U Bogu mom“. Vodnjanski župni zbor, pod vodstvom mlade orguljašice Ivane Pajković predstavio se sa pjesmama „Ime ti je sveti“ i „Djeluj kroz mene“. Na svom prvom nastupu na dekanatskoj smotri zborova Župni zbor iz Sutivanca, pod vodstvom Helge Vrh, otpjevao je „Sa krša ovog“ i šansonu „Velik si“. Župni zbor iz Filipane, sa zborovođom Ljiljanom Miljan, nastupio je sa Psalmom 100. i pjesmom Ivana Puljića „Marija“. Posljednji se predstavio Župni zbor iz Čepića, pod vodstvom zborovođe Sandre Novaković, sa pjesmama „Predivan Bog“ i „Pjevaj Aleluja Isusu“.

Nakon smotre svi su sudionici počašćeni prigodnom okrepom na druženju u župnim prostorijama, a pod sponzorstvom Općine Barban.

(foto: V.D.M. i N.C.)