Utorak, 19 ožujka, 2024

Božićni koncert u Žminju

Žminjska Župa sv. Mihovila arkanđela i ove je godine tijekom Božićnog vremena imala svoj redoviti Božićni koncert, ove godine 27. po redu. Koncert je održan na blagdan sv. Obitelji, u nedjelju, 30. prosinca u poslijepodnevnim satima.

Nakon uvodnog pozdrava župnika, vlč. Jordana Rovisa, u prvome bloku pjesama Mješoviti župni zbor, pod ravnanjem voditeljice Aleksandre Orbanić, otpjevao je pjesme „Adeste fideles“, „Tiha noć“, „Oj pastiri“ i „Anđeoska pjesma“.
Drugi blok pjesama otvorio je kvartet flauta: Nika Orbanić, Nina Peteh, Erin Roce i Rebeka Orbanić, izvele su klasičnu skladbu „Variazioni sul Canone“ njemačkog skladatelja Johanna Pachelbela. Zatim je zbor žminjske Osnovne škole Vladimira Gortana, pod ravnanjem Anđele Damjanić izveo pjesme „Božić se rađa“, „Zasjala zvijezda nad Betlehemom“, „Djetešce nam se rodilo“, „Noćas se mir svijetu rodi“ i „Svi narodi“.
Grupa mladih Župe sv. Mihovila, pod ravnanjem Tine Galant, predstavio se s pjesmama „Zdravo Djevice“, „Božićna Pastorela“ i „Dijete nam se rodilo“.
Koncert je zaključio Mješoviti župni zbor pjesmama „Radujte se narodi“, „Hvalu dajmo“, „Prevelika radost“ te veličanstvenom izvedbom skladbe „Gloria“ Felixa Mendelssohna.
Tijekom koncerta instrumentalnom pratnjom sudjelovale su Nela Božac, Anika Kmet i Tina Galant na klavijaturama te Lucija Jelenić na gitari.
Večer je zaključena prigodnom božićnom meditacijom.