U Rosetu degli Abruzzi u Italiji, 18. rujna preselio se Gospodinu u 80. godini života don Giacomo Raineri. Raineri je bio prezbiter itinerant koji je 42 godine bio itinerant katehist, odgovorni nacionalne ekipe Neokatekumenskog puta za Hrvatsku, Sloveniju, Bosnu i Hercegovinu, Srbiju, Makedoniju i Crnu Goru. Sprovodnu misu u petak 20. rujna u crkvi Presvetoga Srca Isusova u Rosetu degli Abruzzi predvodit će biskup mons. Lorenzo Leuzzi.

Donosimo video zapis mise ovogodišnjeg svećeničkog ređenja u pulskoj katedrali Uznesenja Blažene Djevice Marije.

Hvala Pino Ružić i Rose-Art

Vlč. Mirko Vukšić, labinski dekan i župnik labinske župe Rođenja BDM proslavio je u nedjelju, 14. srpnja 2019. svoj srebrni svećenički jubilej.

Vlč. Branimir Šapina, mladomisnik, svećenik Porečke i Pulske biskupije, svoju je mladu misu proslavio u Župi sv. Ivana Krstitelja u Puli, u nedjelju, 14. srpnja 2019. Bila je to prva mlada misa u toj župi od njezina osnutka 1996. godine. Za mladomisničko geslo vlč. Šapina je odabrao riječi molitve „Zdravo Marijo, milosti puna, Gospodin s Tobom!“