Petak, 26 travnja, 2024

Pula: Blagolsov kipa sv. Josipa

U ponedjeljak, 20. ožujka, na liturgijsku proslavu sv. Josipa, u pulskoj crkvi sv. Ivana Krstitelja, na kraju večernjeg misnog slavlja blagoslovljen je novi kip sv. Josipa. Misno slavlje predvodio je p. Bernardin Filinić u suslavlju sa župnikom i gvardijanom p. Đurom Hontićem, župnim vikarom p. Jeronimom Vujićem te uz asistenciju đakona Ivana Lotara. P. Bernardin je u prigodnoj homiliji naglasio pravednost i duboku vjeru sv. Josipa, zaštitnika Svete Obitelji. Podsjetio je da je sv. Josip pred 330. godina izabran za zaštinika Hrvatske. Naglasio je potrebu da se moli za demografsku obnovu Hrvatske te spomenuo poražavajuće podatke o izumiranju nacije.

Kip sv. Josipa sa Djetetom Isusom, visine 100 cm, postavljen je na postolje uz desno zid crkve. Blagoslovio ga je p. Đuro Hontić.