Petak, 26 travnja, 2024

Žive jaslice u Puli

U subotu, 7. siječnja, u pulskoj župi sv. Ivana Krstitelja održano je uprizorenje živih jaslica. Kao glumci, naratori, pomoćnici u organizaciji u svim aspektima sudjelovali su župljani najrazličitijih uzrasta, doslovno od nekoliko mjeseci, do visoke treće dobi. Mariju i Josipa te novorođeno Dijete glumili su supružnici Ana i Vlado Horvat sa malenom  Mihaelom.

Ova župa već nekoliko godina osim jaslica u crkvi ima i velike vanjske jaslice ispred crkve a za ovu su prigodu, na radost najmlađih posjetitelja, u toru pored vanjskih jaslica bili su i jedan magarac te dvije koze.

Brojnost publike, iz te, ali i iz okolnih župa, pokazatelj je koliko su ovakvi događaji dobrodošli u vjerskom životu te sredine.

Po završetku  uprizorenja, kojeg je zdušnim pjevanjem popratio župni zbor, nakon završnih zahvala župnika p. Đure Hontića, svim sudionicima i posjetiteljima ponuđena je prigodna okrepa uz slastice, čaj i kuhano vino. (G. Krizman)