Petak, 26 travnja, 2024

I u Puli mimohod za Vukovar

I u Puli se tradicionalno, 18. studenog, obilježio Dan sjećanja na žrtvu Vukovara 1991. Duž Vukovarske ulice, koja je dio dana bila zatvorena, upaljene su svijeće, a održan je i počasni mimohod u organizaciji Udruge pulske HVIDR-e pod motom ‘I u mom gradu svijetli Vukovar’. Na mimohodu su, osim predstavnika udruga proizašlih iz Domovinskog rata, sudjelovali pulski gradonačelnik Boris Miletić i drugi predstavnici gradskih vlasti.

Homiliju možete poslušati ovdje: https://youtu.be/n_16dgMaNa4

Nakon mimohoda, u crkvi sv. Antuna Padovanskog održana je sv. Misa za sve stradale, ubijene i poginule hrvatske branitelje i nevine žrtve Vukovara. Misno slavlje predvodio je župnik te župe, fra Tomislav Hrstić. On je u prigodnoj homiliji, gdje se je spomenuo svih onih koji su svoje živote položili na oltar Domovine, napose naglasio, spominjući negativne demografske statistike, da trebamo moliti i za one koji su spremni dati život, rađati život i na taj način čuvati i braniti naš narod kako bi opet mogli biti snažni, jedinstveni i pred Bogom dostojni života. U čitanjima Starog i Novog zavjeta prepoznajmo sliku Boga koji se za nas brine, on želi da svi mi, koliko je to moguće, možemo iskoristiti svoj životni prostor za opće dobro iz ljubavi prema Bogu, prema Domovini i prema svim potrebitima, zaključio je fra Tomislav.