Četvrtak, 18 travnja, 2024

U Grožnjanu proslavljen sv. Hubert

Lovci lovačkog društva „Srnjak“ iz Grožnjana, svetom misom u župnoj crkvi sv. Vida, Modesta i Krescencije, odali su počast svom zaštitniku Sv. Hubertu, zaštitniku lovaca, šumara, kinologa, optičara.

Svetu misu vodio je vlč. Miroslaw Paraniak, mjesni župnik, a u euharistijskom slavlju učestvovali su i lovci susjednih lovačkih društava, iz Momjana, Buja, Novigrada, Umaga, Brtonigle  i Oprtlja.

Velečasni Miroslaw objasnio je životopis sv. Huberta i između ostaloga rekao:

Hubert kao  mladi, strastveni lovac ni za najveće blagdane ne bi propustio loviti. Loveći tako i na Veliki petak, naiđe na vitorogog jelena, a u sam čas kada ga je htio strelicom usmrtiti, ugleda mu usred zlatnog rogovlja svjetao križ. Od tada mijenja svoj način dotadašnjeg života, postaje svećenik, a kasnije i biskup.

Nakon svete mise, predsjednik LD Grožnjan Gracijano Paoletić zahvalio je župniku i svim nazočnim lovcima te sve pozvao na zakusku i druženje u lovačku kuću.

V.D.M.