3m2U srijedu, 24. kolovoza 2022., o 75. obljetnici mučeništva bl. Miroslava Bulešića, misu poldanicu u župnoj crkvi u Svetvinčentu, na oltaru gdje se u sarkofagu čuvaju njegovi zemni ostaci, slavljena je poljsko - hrvatska misa.

Zajednički su misu slavila tri poljska redovnika – tri Miroslawa, te tri hrvatska svećenika. O. Miroslaw Dartos OFM Conv., o. Miroslaw Kopcewski OFM Conv. te o. Miroslaw Buczko, OFM Conv., slavili su misu su na poljskom, a na hrvatskom su koncelebrirali vlč. Josip Radić, vlč. Vjekoslav Đapić te župnik domaćin vlč. Darko Zgrablić.

3m