Četvrtak, 18 travnja, 2024

Barban, Cere i Sutivanac su hodočastili u Padovu

Desetak dana nakon blagdana sv. Antuna Padovanskog kojega su proslavili u svojim župama,  vjernici iz župa Barban, Cere i Sutivanac su hodočastili u Padovu. Bilo je i nekoliko vjernika iz drugih župa. Na organizirano hodočašće je 22. lipnja, ranim jutrom, krenulo 90 hodočasnika predvođeni župnikom Bernardom Jurjevićem.

Svečana sveta misa slavila se u crkvi svetog Antuna. Misno slavlje je pjesmama obogatio združeni zbor župa kojega je predvodila vjeroučiteljica Helga Vrh. Nakon mise su vjernici imali malo slobodnog vremena za razgledavanje crkve i individualnu molitvu.

Organizirana je i  posjeta crkvi sv. Leopolda Bogdana Mandića. Tamo su se također vjernici pomolili, posebice uz izloženo tijelo sveca. Ostatak vremena u Padovi iskoristili su za razgledavanje grada u kojemu ima mnogo raznih znamenitosti. Obogaćena i okrepljena duha, u kasnim večernjim satima su se vjernici vratili svojim kućama.

Napisala – Nevia Kožljan

ispred crkve sv. leopolda b