Najava: Proslava svetkovine sv. Maura biskupa, zaštitnika Porečke biskupije i grada Poreča

Središnje misno slavlje predvodi mons. Ivan Devčić

Svetkovina sv. Maura biskupa, zaštitnika Porečke biskupije i grada Poreča, obilježava se u nedjelju, 21. studenog 2021. Prvo misno slavlje u porečkoj katedrali u 8 sati predvodit će župni vikar katedralne župe vlč. Boško Čatlak. Misu u 9 sati predvodit će katedralni župnik, porečki kanonik i dekan Porečkog dekanata preč. Milan Zgrablić.

Središnje svečano misno slavlje s početkom u 10.30 predvodit će mons. Ivan Devčić, nadbiskup i metropolita riječki.

Dodjela odlikovanja viteza Reda svetog Grgura Velikoga

Svečano večernje misno slavlje s početkom u 18 sati tradicionalno će predvoditi apostolski administrator Porečke i Pulske biskupije nadbiskup mons. dr. Dražen Kutleša. Tom će prigodom prof. dr. sc. Ivanu Milotiću svečano uručiti papino priznaje, odlikovanje viteza Reda svetog Grgura Velikoga. Odlikovanje viteza Reda svetog Grgura Velikog, koje kao jedno od pet civilnih odlikovanja dodjeljuje Sveti Otac, 1831. godine ustanovio je papa Grgur XVI. Tom će prigodom mons. Kutleša uručiti i biskupijska priznanja zaslužnim laicima na prijedlog župnika i dekana.

Sv. Mauro 2021 web

Trodnevna duhovna priprava

Proslavi svetkovne prethodit će trodnevna duhovna priprava od 18. do 20. studenog koju će predvoditi preč. Josip Kolega, duhovnik u pulskom Biskupijskom misijskom sjemeništu Redemptoris Mater. Program započinje svake večeri u 17. 30 pobožnošću krunice, a u 18 sati slijedi misa.

Sv. Mauro 2021 trodnevnica web

Subota: 4 Pro 2021