U Informativnom bloku iz Tiskovnog ureda Porečke i Pulske biksupije donosimo pregled proteklog tjedna. Obilježena deveta obljetnica beatifikacije bl. M. Bulešića, proslavljeni sv. Kuzma i Damjan u Kašteliru u Fažani, sv. Vinko Paulski, te sv. MIhovil u Žminju u Samostanu sv. Mihovila nad Limom...

Blagdan sv. Mihovila, Gabriela i Rafaela arkanđela svečano je proslavljen u drevnom   Samostanu sv. Mihovila nad  Limom, u četvrtak, 29. rujna 2020. Taj je samostan osnovao sv. Romuald u 11. stoljeću. Misu je predvodio vlč. Darko Zgrablić, župnik u Svetvinčentu, uz koncelebraciju župnika domaćina vlč. mr. Lina Zohila.

Župa sv. Mihovila arkanđela u Žminju i ove je godine blagdan svog zaštitnika proslavila svečanom misnom poldanicom na blagdan svetih arkanđela Mihovila, Gabriela i Rafaela. Prema tradiciji tu misu predvode naizmjenično, iz godine u godinu, svećenici rodom iz te župe a na proslavi redovito koncelebriraju bivši župnici, svećenici iz Pazinskog dekanata te okolnih župa. Ove je godine misno slavlje, u četvrtak, 29. rujna, predvodio preč. Milan Mužina, pulski dekan i župnik pulske Župe sv. Pavla, a koncelebriralo je dvadesetak svećenika. Prigodnu riječ pozdrava okupljanima je uputio župnik domaćin vlč. Jordan Rovis.

Predstavnici policijskih postaja pod ingerencijom Policijske uprave istarske okupili su se u srijedu, 28. rujna, na misi povodom proslave blagdana sv. Mihovila, zaštitnika policije.

Srijeda: 5 Lis 2022
Proslava spomendana sv. Faustine Kowalske u Puli