Porečki i pulski biskup u miru mons. Ivan Milovan gostovao je o svetkovini Uskrsa, 12. travnja, u programu porečke radio postaje Radio Centar. Emisiju uređuje i vodi Toni Brajković, kojemu zahvaljujemo na ustupljenoj snimci.

Misa svetkvine Uskrsa u porečkoj katedrali bila je ove godine, 12. travnja, u direktnom prijenosu u programu Radio Istre te na njihovoj facebook stranici, a snimka mise emitirana je u poslijepodnevnim satima na programu pulske tv postaje TV NOVA.

Ove godine, zbog sprječavanja širenja pandemije koronavirusa, poštujući odredbe Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske i Hrvatske biskupske konferencije o zabrani javnog okupljanja, mons. Kutleša je svetu misu predvodio bez prisutnosti naroda Božjeg. Koncelebrirali su: kancelar biskupije mons. Sergije Jelenić, župnik župe Uznesenja Bl. Djevice Marije u Poreču preč. Milan Zgrablić te župni vikar vlč. Janez Barborič.

Od Cvjetnice do Uskrsa vjernici će moći sudjelovati na Sv. Misama i obredima Velikog tjedna putem Hrvatske televizije i Hrvatskog radija.

Sv. Mise i obredi prenositi će se iz župne crkve Tijela Kristova u zagrebačkom naselju Sopotu.

RASPORED SV. MISA I OBREDA:

CVJETNICA, 5. 4.: Prijenos Sv. Mise i blagoslova maslinovih grana od 10 sati na HTV1 i HR 1.

VELIKI ČETVRTAK, 9. 4.: Prijenos Sv. Mise Večere Gospodnje od 18 do 19 sati na HTV3 i HR3.

VELIKI PETAK, 10. 4.: Prijenos Obreda Velikog petka  od 18 do 19 sati na HTV3 i HR3.

Istoga dana prijenos Križnoga puta ispred bazilike sv. Petra u Vatikanu od 21 sati na HTV1.

VELIKA SUBOTA, 11. 4.: Prijenos obreda Uskrsne noći i Sv. Mise od 18 do 19.15 sati na HTV3 i HR3.

Istoga dana prijenos čestitke kardinala Josipa Bozanića u 20.05. na HTV1.

USKRS, 12. 4.: Prijenos Sv. Mise od 10 do 11,20 sati na HTV1 i HR3.

Istoga dana prijenos blagoslova Sv. Oca Urbi et Orbi od 11.55 do 12. 25 na HTV1 i HR1.

USKRSNI PONEDJELJAK, 13. 4.: Prijenos Sv. Mise u 18 sati na HTV3.

Mons. Vilim Grbac, generalni vikar Porečke i Pulske biskupije, u vijestima TV NOVE, u ponedjeljak, 30. ožujka 2020. progovorio je o okolnostima djelovanja svećenika i života Crkve u vrijeme izvanrednih okolnosti zbog opasnosti širenja koronavirusa.

Prilog iz Vijesti poslušajte u nastavku, a u utorak, 31. ožujka 2020., mons. Vilim Grbac bit će gost u emisiji Zapadna strana, na programu TV NOVE u 20.30 sati.

(Novinarka: Sara Berčić, snimatelj: Zlatko Pančić)