Petak, 29 ožujka, 2024

Božićni koncert u Fažani

U utorak 06. siječnja, na svetkovinu Bogojavljenja, u župnoj crkvi sv. Kuzme i Damjana u Fažani održan je Božićni koncert. Nastupili su Župni zbor župe Fažana i zbor Zajednice Talijana u Fažani.

Fažana

Koncertu su nazočili brojni žitelji Fažane, ali i gosti koji u tom pitoresknom priobalnom mjestu provode božićne blagdane. Na početku je okupljene pozdravio župnik, vlč. mr. Ilija Jakovljević, te je ujedno čestitao biskupu u miru mons. Ivanu Milovanu skoru godišnjicu biskupskog ređenja, koju će proslaviti 10. siječnja.
Župni zbor svoje je glazbeno umijeće, plod neumornog vježbanja, pokazao pod ravnanjem zborovođe i dirigentice Mondine Gavčanov, a na orguljama  je pratnju svirao Anton Brenko. Nakon župnog zbora  svojim se šarolikim repertoarom predstavio zbor Zajednice Talijana.
Zborovi su izveli mnoštvo ljiepih, više ili manje poznatih, božićnih pjesama.