Četvrtak, 25 travnja, 2024

Spomendan sv. Pija proslavljen u Puli

Spomendan sv. Pija iz Pietralcine, u srijedu, 23. rujna 2020. godine, posebno je obilježen u pulskoj crkvi sv. Antuna Padovanskog gdje se od prošle godine čuva njegova relikvija, rukavica koju je taj Božji ugodnik nosio kako bi zaštitio rane na rukama.

Misno slavlje predvodio je župnik Župe sv. Antuna Padovanskog o. Gabriel Škibola. Program je započeo pobožnošću krunice, a zatim su izmoljene Litanije sv. Padre Pija. Nakon mise uslijedilo je čašćenje relikvija, predvoditelj je uz kađenje izrekao molitvu pred relikvijama, koje su izložene na jednome od dva pregradna stupa kojim je odijeljena lijeva bočna lađa crkve. Iznad relikvija se nalazi portret sv. Padre Pija, rad umjetnice Petre Turković iz Rovinja, a ispod relikvije je dokumnet koji gvardijan Samostana ” Majke Božje od Milosti” reda manje braće kapucina u mjestu San Giovanni Rotondo potvrđuje autentičnost relikvije. (D. F., G. K.)

pio1