U Župi sv. Josipa u Puli svečano je proslavljen blagdan sv. Josipa Radnika. Već se tradicionalno na taj blagdan  u istoimenoj župi dijeli sakrament potvrde. Ove je godine bilo 10 krizmanika. Predvoditelj slavlja bio je mons. Dražen Kutleša, biskup porečki i pulski.

Iz njegove nadahnute propovijedi izdvajamo: „Danas, na blagdan sv. Josipa Radnika, na poseban način razmišljamo o sv. Josipu. Najbolje shvaćamo i prihvaćamo neki nauk čovjeka kad vidimo njegov život, tj. kada djela potvrđuju što je govorio. Dragi krizmanici, u životu sv. Josipa vidimo da je bio čovjek koji je bio poslušan Gospodinu. Dolazio je u različite situacije kada je htio napustiti svoju zaručnicu, ali je ipak ostao vjeran Gospodinu. I mi u životu nailazimo na mnoge probleme i nekad nam se čine nerješivim, ali zato moramo biti otvoreni Božjem pozivu i slušati Gospodina. Mi danas više govorimo i ne zanima nas što je netko rekao, više smo orijentirani što ćemo reći, a ne znamo slušati drugoga. Nadalje, sv. Josip poštivao je svoju zaručnicu, svoju ženu. U obiteljima danas nailazimo na mnoge probleme jer nema toga poštivanja i ljubavi koji se u obitelji traže. Sv. Josipu stalo je do dostojanstva njegove zaručnice sv. Marije. Bio je pažljiv. Imao je osjećaja za drugu osobu. Draga braćo i sestre, dragi muževi, imajte ljubavi i razumijevanja prema svojim ženama. Uzor nam treba biti sv. Josip. Poštujte dostojanstvo jedni drugih, svoje žene i svojeg muža. Sv. Josip štitio je svoju svoju obitelj. Sve je činio da njegova obitelj bude sigurna. Treba sagraditi kuću i materijalno zaštititi obitelj, no ono što je najvažnije, jest zaštita obitelji od moralnoga i duhovnog zla. Roditelji, znajte preuzeti odgovornost za svoju djecu kako bi izišli na pravi put. Sv. Josip išao je za svojom dužnošću i obvezama, a ne za svojom nekakvom karijerom. Bio je zadužen za svoju obitelj. Danas su mnogi očevi i majke usmjereni na karijere, žele biti netko i nešto u društvu, a zapostavljaju obitelj pa nam drugi odgajaju djecu. Stoga ste pozvani da odgajate djecu i dajete im vrijednosti koje smatrate pravima, kršćanskim i iskonskim, a ne da trčite za karijerom koja je prolazna. Djeca su najveće bogatsvo. Treba raditi da bismo ugodno i dobro živjeli, ali treba naći mjeru i procijeniti što je dobro za obitelj. Ako tako gledamo, obitelj će biti daleko bolja i ispunjena ljubavlju i razumijevanjem. Nadalje, sv. Josip bio je radnik. Mučio se kako bi prehranio obitelj. Pozvani smo da poštenim radom prehranimo obitelj i tako izgrađujemo svijet oko sebe. Pravi vjernik treba raditi časno i kako treba. Rad treba biti onaj koji čovjeka izgrađuje. Sv. Josip bio je čovjek koji je Isusu prenio ono što je smatrao važnim, poučavao ga je onim vrednotama koje je i živio. Poruka je roditeljima da svojoj djeci treba prenositi one neprolazne vrijednosti. Djeci treba prenijeti da u životu nije važno samo materijalno nego upravo ono duhovno. Neka nam sv. Josip bude uzor u radu i u našem ponašanju. Vama, dragi krizmanici, želim da i vi kao djeca poštujete svoje roditelje i budete zahvalni za ono dobro što ste primili i štoimate. Znajte uzvratiti ljubav svojim roditeljima. A mi kao župna zajednica molimo za naše mlade koji će danas primiti sv. krizmu.“