Utorak, 19 ožujka, 2024

Rovinj: Proslava sv. Eufemije

U nedjelju, 16. rujna 2018. godine, u Rovinju je svečano proslavljena svetkovina nebeske suzaštitnice grada, sv. Eufemije. Svečanu misu poldanicu predvodio je mons. Ivan Milovan, biskup u miru, uz koncebraciju župnika domaćina, generalnog vikara biskupije mons. Vilima Grpca te župnog vikara Damira Štifanića.

To je misno slavlje glazbeno animirao Župni zbor sv. Eufemije pod ravnanjem zborovođe Irene Turkalj.

Homilija mons. Ivana Milovana toga je dana bila izuzetno nadahnuta, pa je stoga donosimo u tonskom zapisu

{mp3}180916h{/mp3}

Svečano večernje misno slavlje predvodio je preč. dr. sc. Josip Grbac, umaški župnik i dekan Umaško-oprtaljskog dekanata, uz koncelebraciju više svećenika. Na misi je pjevao Zbor Župe sv. Blaža iz Zagreba, koji već niz godina, tradicionalno animira to misno slavlje.

Jutarnju misu predvodio je župnik, mons. Vilim Grbac, generalni vikar biskupije, a misu na talijanskom jeziku vlč. Stefano Cataldo, prefekt studija u Biskupijskom misijskom sjemeništu “Redemptoris Mater” u Puli.

Svako je misno slavlje toga dana zaključeno blagoslovom s relikvijama svetice, te ophodom oko njezinog sarkofaga. Na sve mise o blagdanu sv. Eufemije tradicionalno se okupi mnogo hodočasnika iz svih dijelova biskupije.

Nakon večernjeg misnog slavlja ispred župne crkve održan je koncert izvođača suvremene duhovne glazbe Alana Hržice.