Svečanim euharistijskim slavljem koji je predvodio porečki i pulski ordinarij mons. Dražen Kutleša, u subotu, 11. studenog je u Momjanu proslavljen Sveti Martin, zaštitnik župe te ujedno i 450. obljetnica posvete župne crkve.

U vrlo nadahnutoj homiliji biskup se prisjetio djela milosrđa koje je Sv. Martin napravio i pozvao sve vjernike da čine djela milosrđa, te citirao rečenicu iz Evanđelja: "Neka svijetli vaša svjetlost pred ljudima da vide vaša dobra djela i slave Oca vašega koji je na nebesima".

Svečanosti euharistije doprinio je Momjanski župni zbor . Nakon svete mise, domaći župnik Miroslaw Paraniak blagoslovio je novo vino, momjanski muškat, a nakon toga je uslijedilo druženje biskupa i svećenika sa župljanima, uz fine domaće kolače. (V. D. M.)