I ove godine druge nedjelje u listopadu, jedno od najpoznatijih marijanskih svetišta južne Istre, svetište Majke Božje od Zdravlja u mjestu Hreljići u Vodnjanskom dekantu, na redovitom godišnjem hodočašću okupilo je više tisuća vjernika iz raznih krajeva Istre. Misu je, uz koncelebraciju više svećenika, predvodio porečki i pulski biskup u miru, mons. Ivan Milovan.

Hvala Tv Novoj iz Pule koja već više godina redovito prenosi tu hodočasničku misu u svom redovitom terminu emitiranja snimke nedjeljne mise, nedjeljom popodne u 15 sati.  Snimku možete pogledati ovdje:

https:

U petak, 11. listopada, u pazinskom Franjevačkom samostanu Pohođenja Marijina održana je mjesečna misa mladih. Ovog mjeseca gost propovjednik bio je fra Tomislav Šanko iz Rijeke. Na početku je okupljene u ime domaćina pozdravio fra Josip Vlašić.

U nedjelju, 29. rujna, o blagdanu sv. Mihovila u Samostanu sv. Mihovila na Limom, u Župi Gradina, u Porečkom dekanatu, održana je misa u samostanskoj crkvi nakon više od trideset godina.

U nedjelju, 29. rujna, u medulinskoj župnoj crkvi, posebno organiziranim misnim slavljem u ranim popodnevnim satima svečano je proslavljen završetak radova obnove izvanjskog dijela tog lijepog sakralnog zdanja posvećenog sv. Agnezi.