Pazinski fratri u Franjevačkom samostanu Pohođenja Marijina i ove su nedjelje, 29. ožujka 2020., prenosili uživo misno slavlje iz samostanske kapele. Predvodio je o. Josip Vlašić, a koncelebrirao o. Darko Tepert. Misu je na gitari animirao fra Marinko Klaić. Fratri su nakon mise, sve koji su ih pratili putem facebook prijenosa, pozvali na "virtualnu kavu i još ponešto" u samostanskoj kuhinji. Ondje su zapodijenuli srdačno on line neformalno časkanje sa zaista izuzetno brojnim gledateljima doslovno iz svih krajeva svijeta. Osim njihove bogate osobne povijesti za tu je planetarnu popularnost njihovih prijenosa misnih slavlja (današnji prijenos imao je gotovo 11 000 pregleda) zasigurno zaslužna i hvalevrijedna inicijativa e-Duhovne vježbe koje nadasve zbog svoje kvalitete, ali i inovativnog internetskog pristupa, konstantno okupljaju velik broj korisnika. Pazinski fratri od samog početka izvanrednih okolnosti zbog opasnosti od korona virusa, osim nedjeljne mise u 9.30 sati, svake večeri u 21 sat prenose uživo neki poneki prigodni molitveni sadržaj: biblijski susret ponedjeljkom, pobožnost krunice, pobožnost Križnoga puta i euharistijsko klanjanje.  Misu i druženje kod pazinskih fratra pogledajte ovdje:

(video: fra M. Klaić)

Osim iz Pazina, danas, 29. ožujka 2020., na V. korizmenu nedjelju, i druge su župe diljem Porečke i Pulske biskupije realizirale prijenos misnoga slavlja uživo. U nastavku donosimo još dva video zapisa, iz Rovinja i Pule.

U rovnjskoj Župi sv. Eufemije nedjeljno misno slavlje predvodio je župni vikar vlč. Damir Štifanić, a koncelebrirao je župnik, generalni vikar biskupije mons. Vilim Grbac.

(facebook video prijenos: D. Fattorich)

Pulska tv postaja TV NOVA nedjeljno misno slavlje prenosila je iz pulske Župe sv. Pavla apostola. Misu je predvodio tamošnji župnik, pulski dekan preč. Milan Mužina.

Danas, u petak pred 5. korizmenu nedjelju, na dan kada bi se, kao i tijekom cijele korizme, u svim crkvama zasigurno molila pobožnost Križnoga puta, u ovim izvanrednim okolnostima nemogućnosti okupljanja u našim župnim zajednicama, donosimo tonski zapis Križnoga puta bl. Miroslava Bulešića. Taj su Križni put, podsjećamo, temeljem Blaženikovih zapisa u Duhovnome dnevniku, priredile službenice Euharistijskog Srca Isusova i Marijina koje djeluju u porečkom Biskupijskom ordinarijatu. Sestre su se ovih dana snimile dok su molile taj Križni put pa danas, prigodno, donosimo taj tonski zapis.

O svetkovini Blagovijesti prijenos misnog slavlja uživo, putem Facebooka, prenijeli smo iz Župe sv. Eufemije i sv. Jurja u Rovinju. Misno slalvje predvodio je župni vikar rovinjske župe vlč. Damir Štifanić. Koncelebrirao je rovinjski župnik, generalni vikar biksupije mons. Vilim Grbac.