Središnja uprava Papinskih misijskih djela u RH svake godine priprema naljepnice koje se dijele vozačima za vozila prigodom sakupljanja sredstava za Akciju MIVA, za nabavku potrebnih vozila misionarima u misijama.

Ove godine je kao zaštitni lik Akcije MIVA odabran kip sv. Kristofora koji se nalazi u crkvi sv. Roka u Umagu, u župi sv. Peregrina. Autor fotografije je naš dragi suradnik Mijat Gavran.

Kao najavu akcije MIVA, u organizaciji Papinskih misijskih djela, donosimo poziv/poticajno pismo našeg dijecezanskog ravnatelja Papinskih misijskih djela, preč. Mirka Vukšića:

„Poštovani župnici, suradnici i simpatizeri PMD-a, u Porečkoj i Pulskoj biskupiji. Pred nama je Nedjelja, 21.7. dan sv. Kristofora, kada u misijskom djelovanju u našoj domovinskoj Crkvi posebnu pozornost poklanjamo AKCIJI MIVA (misijska vozila ). Posljednjih godina PMD u Hrvatskoj, zahvaljujući vašoj dobroti i darežljivosti vaših vjernika, poslala su mnoga vozila u misije, što znači da se ovakav oblik pomoći pokazao vrlo efikasan.

"Moj dar slavi Boga za sve prijeđene kilometre" – geslo je akcije, u koju se želimo  uključiti kako bismo svojim darom pomogli  našim misionarima diljem svijeta.

Predlažem da na spomenutu nedjelju iza svetih misa organizirate blagoslov prijevoznih sredstava: kamiona i autobusa, automobila, mopeda i bicikla, tricikla i bolesničkih kolica, svega što ima kotače, vesla ili tome slično, što služi ljudima  da plove i da se voze. Dobrovoljnim prilozima koji će vjernici tom prilikom darovati, nabaviti će se vozila za misije. Potrebe su velike.

Želim izraziti zahvalnost svima onima, koji su se do sada s radošću uključivali u Akciju, kao i svim novim župama koje u Akciju ulaze po prvi puta. Zahvalan sam Gospodinu, za svaki novi poticaj kojim se želi pomoći našim dragim misionarima, u njihovom plemenitom radu.

Župe koje nemaju omogućen pristup vozila do crkve i neće blagoslivljati vozila na parkiralištu, mogu blagosloviti naljepnice i dijeliti ih vjernicima uz dobrovoljni prilog.  Ako vam predloženi datum ne odgovara, slobodni ste izabrati neku drugu nedjelju, ali svakako to učinite.

Svi koji se žele uključiti u Akciju MIVA neka se jave zbog narudžbe prigodnih naljepnica i  mirisa za automobile ili drugih misijskih materijala.

I dok pomažemo misionare u dalekim misijskim krajevima i sami postajemo misionari. Stoga vam zahvaljujem i molim Božji blagoslov za svakoga od vas!

Ravnatelj PMD-a u Porečkoj i Pulskoj biskupiji:

vlč. Mirko Vukšić,

Tel.; 099/300-2545