U subotu, 26. svibnja 2018., župljani sv. Martina iz Ližnjana, sa nekoliko gostiju iz župa Medulin i Šišan, hodočastili su na otok Visovac na Visovačkom jezeru u Nacionalnom parku Krka.

S njima je kao duhovno vodstvo bio donaedavni ližnjanski župnik vlč. Milan Milovan. Otok Visovac spada u najvažnije prirodne i kulturne vrijednosti Republike Hrvatske.Na njemu se od 1445. godine nalazi franjevački samostan Majke od Milosti i crkva Gospe Visovačke  koji  s prekrasnim krajolikom Visovačkog jezera čine jedinstvenu ambijentalnu cjelinu. Tijekom burne povijesti Visovac je bio i ostao otokom mira i molitve, a franjevački samostan tvrđavom duhovnosti i vjere, ali i jednim od ključnih temeljnih kamena opstojnosti Hrvata i očuvanja hrvatskog nacionalnog identiteta.  Samostan posjeduje značajnu arheološku zbirku, zbirku povijesnog crkvenog ruha i posuđa te bogatu knjižnicu s više vrijednih  knjiga i inkunabula. Središte štovanja Majke Božje na Visovcu je Gospina slika koju su franjevci, prema predaji, donijeli sa sobom kada su se pred turskom najezdom napustili Bosnu i pronašli novo utočište na Visovcu. Zbog stoljetnog štovanja Majke Božje i sam otok Visovac nazivaju Gospinim otokom.

Nakon Visovca su se zaustavili u Šibeniku gdje je vlč. Milovan predvodio misno slavlje za hodočasnike.