Župljani iz Ližnjana hodočastili su, njih 36, 16. rujna 2017. u Rovinj na proslavu blagdana Sv. Eufemije zajedno sa svojim župnikom vlč. Milanom Milovanom.

Nakon posjete staračkom domu u Rovinju u kojem boravi župljanka Rada Lopandić, prisustvovali su svečanoj misi u 11.00 sati koju je predvodio biskup Dražen Kutleša. Nakon misnog slavlja posjetili su mjesto Sveti Petar u Šumi gdje ih je dočekao načelnik Mario Bratilić, u čijem su agroturizmu Botra Marija i ručali.

U subotu, 23.rujna 2017., 59 župljana hodočastilo je na otok Krk i otok Košljun. Ondje su u samostanskoj crkvi prisustvovali misnom slavlju koju je predvodio njihov župnik vlč. Milan Milovan zajedno sa vlč. Josipom Zovićem. Razgledali su sva bogatstva tog otočića te nakon ručka u Puntu posjetili crkvicu sv. Lucije gdje se nalazi Bašćanska ploča. (jedna župljanka)