Petak, 19 travnja, 2024
Hodočašća

Ured za obitelj: Poziv na hodočašće u Rim i Loppiano, 19. – 22. listopada

Prenosimo dopis iz Ureda za obitelj:

Evo naše konačne odluke za naše jednostavno i znakovito hodočašće u Rim i Loppiano, u listopadu ove godine. Nazvali smo ga znakovito jer ga povezujemo sa Svetim obiteljskim papom Ivanom Pavlom II, obiteljskim papom čiji smo blagdan odabrali za naše hodočašće. Njemu je obitelj bila nešto posebno i označio ju je kao “put Crkve”. Učio je da je obitelj najveće dobro koje su nam prenijele civilizacije te jedinstveni znak spasenja naše i budućih civilizacija. Zato s početkom nove pastoralne godine 2017. i 2018. organiziramo hodočašće u Rim u znaku Sv. Ivana Pavla II, a moleći za naše obitelji. To ne znači da samo obitelji mogu ići u Rim. Mogu ići obitelji, bračni parovi, ali i pojedinci/pojedinke, mladići i djevojke.

A naš program izgleda ovako:

Četvrtak 19.10.

Polazak iz Pule u 22:30h. Sabirajući hodočasnike: Pula, Labin 23:15h i Pazin u 24:00h, sve na autobusnim kolodvorima. Idemo prema Sloveniji, preko (Poreča), Buja, te u Italiju sa potrebnim zaustavljanjima.

Petak 20.10.

U jutarnjim satima zastajemo u Loppianu (Incisa-Firenza) sa dvosatnim programom, tj. misom upoznavanjem Loppiana i fascinantnog života njegovih stanovnika, i poslije okrepe iz torbe nastavljamo put Rima.

U Rimu smo oko 14h, s pauzom za okrepu iz torbe i započinje se naš program. Tu nas prihvaća naša voditeljica u Rimu Veronika Konda, Slovenka iz Incontri Romani. U večernjim satima, ne kasno, idemo na mesto svoga smještaja Cittadella Ecumenica, via Taddeide 42 kod časnih sestara (s Lucia, mob. 0039 340 862 1511 ili fix. tel. 06 9034 610). Tu je večera i počinak.

Subota 21.10.

Nastavljamo razgledavanje crkvenih i kulturnih spomenika Rima. Polovicom dana činimo pauzu za ručak iz torbe ili u vlastitoj režiji sa željom da navečer stignemo u Hrvatski zavod sv. Jeronima  gdje su smješteni naši svećenici koji studiraju u Rimu. Slijedi večera i počinak.

Nedjelja 22.10.

1. kroz godinu, blagdan Sv. Ivana Pavla II, tog dana bit ćemo najviše kod Sv. Petra, sudjelovati u tamošnjim programma i slaviti Gospodina za Sv. Ivana Pavla II.

Poslije svih programa, mogućnost zajedničkog ručka, nakon čega bi uslijedio put prema doma, kuda smo i došli s potrebnim zaustavljanjima…

Doma stižemo u noći od nedjelje na ponedjeljak.

ZA SVE INFORMACIJE I PRIJAVE NAZVATI; a ukupna cijena je 260 E ili 1.975,00 kn

Župni ured Labin 852-482 ili 098/963 2097, email: zupni.ured.labin1@pu.t-com.hr

(vlč. Koren)

Ured za obitelj u Pazinu 686-201 ili 095/197 3750, email: euzebijejosip@gmail.com

(o. Euzebije)

Zainteresirani se trebaju javljati kroz srpanj i kolovoz, u kolovozu se uplaćuje i prva rata 100 E ili kune u protuvrijednosti na   IBAN: HR8623800063220025360, POZIV NA BROJ: HR00 1946 S NAZNAKOM: HODOČAŠĆE U RIM.

Unaprijed se radujemo vašem interesu – hvala!

1. Koren, pročelnik Vijeća i predstavnik ureda za obitelj o. Euzebije