Petak, 19 travnja, 2024

Drugi dan trodnevnice uoči svetkovine sv. Tome apostola

Drugog dana trodnevnice uoči svetkovine sv. Tome apostola u pulskoj katedrali, nakon pobožnosti krunice, euharistijsko slavlje predvodio je vlč. Zvonimir Badurina Dudić, župnik u mjestu Poljice na otoku Krku, uz koncelebraciju katedrlanog župnika vlč. Rikarda Lekaja.

Predvoditelj misnog slavlja je u prigodnoj homiliji, razlamajući Riječ iz dnevnih čitanja, istaknuo kako slab čovjek može biti duhovno jak ako se otvori djelovanju Duha Svetoga. Spominjući Prvo čitanje iz Knjige mudrosti napomenuo je da tama zablude ide ovim svijetom, a na nama je biti na strani Krista, jer on Uskrsnućem nadvlada smrt da zasja život. Iz ulomka Evanđelja po Marku gdje je opisano kako Isus oživljava Jairovu kćer, prpovjednik je „Istaknuo Isusove riječi Jairu „Ne boj se! Samo vjeruj!“. Jair je, unatoč podsmjesima i neodobravanju drugih, povjerovao, i bilo mu je po njegovoj vjeri. Isus Krist ide Jairovoj kuću s tek nekoliko učenika, i njima, kao i Jarovoj obitelji zaprijeti da nikome ne govore o tome čudu, znao je da ga svjetina slijedi jer je željna senzacije. I danas se naizgled može činiti da ako netko ne objavljuje svoj rad na društvenim mrežama i u medijima nije dovoljno atraktivan, pa čak i među svećenicima se ponegdje vidi ta tendencija, no, Isus se je odupro napasti da fascinira mase, i oni koji ga slijede bi trebali činiti tako, istaknuo je propovjednik. Homiliju je zaključio poticajem vjernika da se ne boje, Isusovim riječima „Ne boj se stado malo.“

Misno slavlje glazbeno je animirao Zbor mladih Misericordiae.