Četvrtak, 18 travnja, 2024

Biskupijski Caritas pomogao pri kupnji udžbenika za 330 učenika

U Caritas Porečke i Pulske biskupije zaprimljene su ove godine do kraja mjeseca kolovoza zamolbe iz 35 župa za pomoć pri kupnji školskih udžbenika za djecu iz obitelji koje se nalaze u teškoj financijskoj situaciji.

Zatražena je pomoć za 104 učenika osnovne škole od 1 do 4 razreda, 139 učenika osnovne škole od 5 do 8 razreda, te za 87 učenika srednje škole, ukupno za 330 učenika.

Prema načelnom ključu raspodjele sa 400 kuna po učeniku nižih razreda osnovne škole, 500 kuna po učeniku viših razreda osnovne škole te 600 kuna po učeniku srednje škole ove je godine za pomoć pri kupnji udžbenika za djecu iz obitelji slabijeg imovinskog stanja isplaćeno sveukupno 131.300 kuna.

Obzirom da je iz nekih župa stigla zamolba za velik broj učenika u tim je slučajevima uplaćen određen iznos kojeg su župnici podijelili prema potrebama.