Od 4. do 11. srpnja 2017. u Hrvatskoj je bila jedna skupina izraelskih hodočasnika. U grupi je bilo vjernika iz raznih dijelova Izraela, a najviše iz Nazareta i Betlehema. Tijekom osmodnevnog putovanja posjetili su Zagreb, Rovinj, Pulu, Zadar, Nacionalni park Krka, NP Plitvička jezera i druge lokalitete. Skupina iz Nazareta je u subotu, 8. srpnja, posjetila Pulu gdje ih je primio katedralni župnik vlč. Rikard Lekaj. Nakon razgledavanja katedrale i starogradske jezgre proveli su ugodno vrijeme u druženju sa župnikom i župnim vikarom, vlč. Marcinom Madejem.