Četvrtak, 25 travnja, 2024

Proslava blagdana svetog Mateja u Ceru

Župa svetog Mateja cere proslavila je svečanom svetom misom svog nebeskog zaštitnika. Misno slavlje predvodio je biskup u miru mons. Ivan Milovan uz koncelebraciju Pavlina patera Gaudencija, župnika Žminja vlč. Jordana Rovisa, župnika župa Hreljići, Marčana vlč. Hrvoja Okadara, župnog vikara župa Hreljići i Marčana Carlosa Fonseca Artura Farfan te župnika domaćina vlč. Bernarda Jurjevića. Biskup je u nadahnutoj homiliji podsjetio na povijest župe Cere te naveo kako u primjeru apostola i evanđelista svetoga Mateja možemo pronaći nadahnuće za naš kršćanski život. Župni zbor župe Cere uveličao je liturgijsko slavlje. Nakon euharistijskog slavlja u župnoj dvorani nastavljeno je druženje uz domjenak.