Četvrtak, 18 travnja, 2024

Na blagdan Obraćenja sv. Pavla proslavljen i Dan škole

Pulska župa sv. Pavla ap., u naselju Vidikovac, u ponedjeljak, na blagdan obraćenja sv. Pavla proslavila je dan župe. Od ove godine taj je dan određen i kao dan škole u Osnovnoj školi Veruda koja se nalazi na području te župe. Tim povodom je na misi poldanici u župnoj crkvi sv. Pavla sudjelovalo tristotinjak vjeroučenika od prvog do osmog razreda iz te škole u pratnji vjeroučitelja i onih profesora koji su željeli doći. Misi je nazočila i ravnateljica škole, Anita Mokorić Brščić, a osim nje i ravnatelji drugih obrazovnih ustanova na području župe: ravnatelj Industrijsko – obrtničke škole Petar Gavrić, ravnateljica Dječjeg doma „Ruža Petrović“ Davorka Belošević,  ravnateljica Dnevnog centra za rehabilitaciju Loretta Morosin te Patricija Smoljan, pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, sport i tehničku kulturu Istarske županije.

Misno slavlje predvodio je župnik te župe, ujedno i dekan Pulskog dekanata , preč. Milan Mužina. On je u prigodnoj homiliji na njima prilagođen način djeci pojasnio scenu obraćenja sv. Pavla nedaleko Damaska te naglasio da vjera, koja dolazi po obraćenju, znači živjeti u svome okruženju onako kako nas je Isus naučio.

Misno slavlje pjesmama je animirao školski zbor, izvedbom prigodnih duhovnih pjesama za školski uzrast.