U sklopu posjeta "ad limina" hrvatskih biskupa, u studenom 2018. godine, papa Franjo primio je 16. studenoga u posebnu audijenciju porečkog i pulskog biskupa Dražena Kutlešu, izvijestio je Tiskovni ured Svete Stolice. (foto: Vatican media)

Danas, u 21. stoljeću svijet treba nove Martine, nove svjedoke poput sv. Martina, koji će u današnjem vremenu, koje je jednako izazovno kao i IV. stoljeće kada je on živio, posvjedočiti za Krista svojim životom, u svojoj svakodnevici, rekao je mons. Ivan Hren predvodeći misno slavlje o svetkovini sv. Martina biskupa kojeg vrsarska župa i grad Vrsar časte kao svoga nebeskog zaštitnika.

U utorak, 6. studenog 2018. u Fažani, u župnoj crkvi sv. Kuzme i Damjana svečano je obilježen dan policijske kapelanije bl. Miroslav Bulešić.

Misno slavlje predvodio je vlč. mr. Lino Zohil, župnik Vrsara i Gradine, u suslavlju s dekanom Vodnjanskog dekanata preč. Gracijanom Živolićem, policijskim kapelanom kapelanije Sv. Kvirina Sisačkog za Policijsku upravu Sisačko – moslavačku vlč. Ivom Borićem, biskupskim vikarom za pastoral MUP-a o. Franom Musićem, OFM,  te domaćinom policijskim kapelanom PU istarske vlč. mr. Ilijom Jakovljevićem.

Na inicijativu lovačkog društva iz Cera i ove godine organizirana je svečana sveta misa povodom sv. Huberta zaštitnika lovaca, u subotu, 3. studenog, u župnoj crkvi sv. Mateja u Ceru koju je predovodio župnik Bernard Jurjević.