Riječki nadbiskup Ivan Devčić blagoslovio je u srijedu 18. listopada Centar za mlade Riječke nadbiskupije „Bl. Miroslav Bulešić", te u zajedništvu s porečkim i pulskim biskupom Draženom Kutlešom i mnogobrojnim svećenicima u kapeli Centra predvodio svečano euharistijsko slavlje u povodu početka nove akademske godine. Porečka i Pulska biskupija darovala je Centru relikvije bl. Miroslava Bulešića koje je nadbiskup Devčić ugradio u blagoslovljeni oltar.

Na početku nove akademske godine u pulskom Sveučilištu Jurja Dobrile u kapeli sv. Mihovila u sveučilišnom dijelu kompleksa stare bolnice u Zagrebačkoj ulici u Puli u srijedu, 19. listopada, održano je euharistijsko slavlje sa zazivom Duha Svetoga. Misu je predvodio porečki i pulski biskup u miru Ivan Milovan u koncelebraciji sa studentskim kapelanom fra Đurom Vuradinom, OFMConv., dekanom i župnikom župe sv. Pavla Milanom Mužinom te župnikom župe sv. Ivana Krstitelja fra Đurom Hontićem, OFMConv.

Svečano obilježen početak nove akademske godine u pulskom Biskupijskom misijskom sjemeništu "Redemptoris Mater"

U utorak 17. listopada 2017., u Biskupijskom misijskom sjemeništu "Redemptoris Mater", u nazočnosti porečkog i pulskog biskupa i velikog kancelara Visoke teološke škole "Redemptoris Mater" mons. Dražena Kutleše, obilježen je početak nove akademske godine.

Porečka i Pulska biskupija znanstvenim skupom u Pazinu 20. listopada 2017. te svečanim misnim slavljem u Poreču, 21. studenoga 2017. godine želi svečano obilježiti i Bogu zahvaliti za 70. obljetnicu uspostave Pazinske administrature, 40. obljetnicu ujedinjenja Istarske crkve te prisjetiti se mons. dr. Dragutina Nežića, prvog biskupa ujedinjene Istarske crkve.