Jučer, na blagdan sv. Roka, središnje svečano misno slavlje u Pićnu, u župnoj crkvi, nekadašnjoj katedrali i sjedištu povijesne Pićanske biskupije, predvodio je naslovni pićanski biskup, umirovljeni pomoćni biskup zagrebački mons. dr. Valentin Pozaić u koncelebraciju desetak svećenika.

Ovih je dana dovršeno tiskanje Duhovnog dnevnika bl. Miroslava Bulešića koji će biti službeno predstavljen  u Lanišću, 23. kolovoza, u predvečerje obilježavanja 70. obljetnice njegove pogibije. Duhovni dnevnik temeljni je skup Blaženikovih zapisa koji su imali značajnu ulogu i u procesu beatifikacije. Na tekstovima Duhovnog dnevnika za potrebe kauze za beatifikaciju dugi je niz godina radio nekadašnji vicepostulator pokojni Vjekoslav Milovan, a ovo, prvo tiskano izdanje priredio je sadašnji vicepostulator u kauzi za kanonizaciju vlč. Ilija Jakovljević.

U prilogu poslušajte kako je i o čemu u svome duhovnome dnevniku pisao naš blaženi Miroslav Bulešić. O Izdanju govori vlč. Jakovljević:

Danas, na svetkovinu Uznesenja Blažene Djevice Marije, u brojnim se je župama diljem naše biskupije započelo moliti devetnicu bl. Miroslavu Bulešiću, usuret obljetnici njegove pogibije. Tekst devetnice i litanija uredio je vicepostulator u kauzi za kanonizaciju bl. Miroslava Bulešića vlč. Ilija Jakovljević.

Središnje svečano misno slavlje o svetkovini Uznesenja Blažene Djevice Marije, u utorak, 15. kolovoza 2017., u porečkoj prvostolnici predvodio je porečki i pulski ordinarij mons. Dražen Kutleša u suslavlju s katedralnim župnikom preč. Milanom Zgrablićem i drugim svećenicima.