Odlukom ordinarija, mons. dr. Dražena Kutleše, Biskupski ordinarijat u Poreču izdao je dekrete razrješenja i imenovanja, te novi raspored pastoralnih službi u Porečkoj i Pulskoj biskupiji.

Papinska misijska djela Hrvatske i ove godine započinju godišnju akciju – MIVA Hrvatska (Misijska vozila) i to u nedjelju 22. srpnja koja je između ostaloga posvećena i svetom Kristoforu, zaštitniku vozača. Toga će dana i na području Porečke i Pulske biskupije u mnogim župama nakon mise za puk održati blagoslov vozila.

U krugu Opće bolnice Pula, ispred bolničke kapele Gospe Lurdske, izvršena je u srijedu, 11. srpnja 2018., primopredaja i blagoslov novog sanitetskog vozila kojeg je bolnici donirala Porečka i Pulska biskupija.

U nedjelju, 8. srpnja 2018., godine svečano je u crkvi Svetog Josipa u Puli proslavljen spomen blažene Marije Propetog Isusa Petković. Taj se spomen u toj župi redovito slavi od izgradnje nove crkve, od 2004. godine.