U subotu, 24. lipnja 2017. godine, o blagdanu Rođenja sv. Ivana Krstitelja u Puli je posvećena nova župna crkva sv. Ivana Krstitelja.

Misno slavlje posvete, uz koncelebraciju tridesetak svećenika, predvodio je porečki i pulski ordinarij mons. Dražen Kutleša. Uz relikvije sv. Ivana Krstitelja iz stare crkvice, u oltar su ugrađene i relikvije bl. Miroslava Bulešića.

Održan humanitarni koncert „Srce na dlanu u Barbanu“ za Massima Bulić i Dječju onkologiju u Rijeci.

u srijedu, 21. lipnja 2017., večernjim misnim slavljem započela trodnevnica uoči posvete nove župne crkve sv. Ivana Krstitelja u Puli.

Trodnevnicu predvodi o. Nikola Šantek, magister novaka franjevaca konventualaca u Zagrebu.

U utorak, 20. lipnja 2017.,u Tinjanu, u Porečkom dekanatu, održana je sprovodna misa i ukop pok. vlč. Alojzija Bafa, umirovljenog svećenika Porečke i Pulske biskupije.