Povodom 100. godišnjice rođenja bl. Miroslava Bulešića Župa sv. Kancija, Kancijana i Kancijanile iz Lanišća naručila je video uradak koji prikazuje svu ljepotu i osebujnost mjesta gdje je svoj mučenički prelazak u vječnost dočekao naš bl. Miroslav Bulešić. Video uradak je djelo Rose – art studija.

https:

Drugi video donosi kadrove s hodočašća Porečkog dekanata u Lanišće koje je održano u ožujku 2020. godine.

https:

Vlč. Josip Zović, svećenik Porečke i Pulske biskupije, preminuo je u srijedu, 8. srpnja 2020. u 74. godini života i 50. godini svećeništva.
Vlč. Zović rođen je u selu Kristani, nedaleko mjesta Sveti Petar u Šumi 18. veljače 1946. godine, gdje je kršten četiri dana kasnije, 22. veljače, a ondje je primio i sakrament potvrde 7. listopada 1956. godine. Osnovnoškolsko obrazovanje stekao je u Svetom Petru u Šumi, a srednju školu pohađao je u Biskupijskom sjemeništu u Pazinu. Ispit zrelosti položio je 1964. godine. Filozofsko teološke studije pohađao je od 1966. do 1971. u Zadru i Rijeci gdje je prema crkvenim normama apsolvirao 24. lipnja 1971. Za đakona je zaređen u Rijeci, o blagdanu sv. Josipa, 19. ožujka 1969. godine, po rukama nadbiskupa Josipa Pavlišića. Za svećenika je zaređen u svojoj rodnoj Župi sv. Petra i Pavla u Svetom Petru u Šumi, 23. kolovoza 1970. godine po rukama biskupa mons. dr. Dragutina Nežića. Vojnu obvezu odslužio je u Skopju, u Makedoniji od 1965. do 1966. godine.
Nakon ređenja prve župe kojima je upravljao bile su Tupljak i Krbune, od 1970. do 1974. godine. U tom vremenu, od 1971. do 1974. bio je i pastoralni suradnik u Šumberu. Od 1974. do 1980. upravljao je župama Zrenj i Salež. Nakon toga biva premješten u Kašćergu i Zamask gdje ostaje do 1986. godine. Od 1986. do 1988. upravljao je župama Ćepić, Šušnjevica i Brdo, a u tom vremenu, od 1997. do 1998. i župom Sveta Nedelja. Narednih deset godina, od 24. kolovoza 1998., do 4. kolovoza 2008. godine bio je župnik Motovuna i Brkača. Od kolovoza 2008. do 2014. bio je župnik Raše i sv. Lovreča Labinskog. Od 2014. do 2015. bio je župnik u Ližnjanu, a nakon toga je umirovljen te odlazi živjeti u Svećenički doma „Betanija“ u Puli. Godine 2019. postaje pastoralni suradnik u Kanfanaru, gdje ostaje do smrti, do 8. srpnja 2020. godine. Od stranih jezika poznavao je talijanski, francuski, njemački i engleski, a uz pastoralne aktivnosti zanimala ga je glazba i građevinarstvo.
Sprovod vlč. Josipa Zovića bit će u Svetom Petru u Šumi, u krugu obitelji.
Poštovanog pokojnika preporučujemo u molitve.
Počivao u miru Božjem.

Bog ima predivan plan spasenja za svakog čovjeka želeći mu dati život vječni. Prava ljubav je u tome da je nas, koji ne ljubimo Boga i koji smo prema njemu često puta vrlo hladni, Bog toliko ljubio i dao nam svoga Sina - rekao je don Leonard Škec, maldomisnik Porečke i Pulske biksupije na svojoj mladoj misi u rodnom Zadru, u subotu, 4. srpnja 2020. Kao maldomisniku dodijeljena mu je služba župnog vikara u župama Svetog Lovre u Premanturi i Pohođenja BDM u Pomeru, u Pulskome dekanatu.

Vlč. Maksimilijan Buždon imenuje se biskupijskim povjerenikom za zaštitu maloljetnika i ranjivih osoba.

Preč. Marijan Kancijanić razrješuje se službe župnika župa Sv. Kuzme i Damjana mučenika u Kašteliru i Sv. Ivana Krstitelja u Labincima, te se umirovljuje.

Vlč. Želimir Bagavac imenuje se župnim upraviteljem župa Sv. Kuzme i Damjana mučenika u Kašteliru i Sv. Ivana Krstitelja u Labincima.

Vlč. Joel Catary razrješuje se službe župnog upravitelja župe Sv. Roka prezbitrera u Galižani.

Vlč. Vladimir Brizić razrješuje se službe u župama Sv. Lovre mučenika u Svetom Lovreču Labinskom i Sv. Lucije djevice i mučenice u Skitači, te se imenuje župnikom župe Sv. Roka prezbitera u Galižani i duhovnim pomoćnikom župe Sv. Blaža biskupa i mučenika u Vodnjanu.

Vlč. Leonard Škec, mladomisnik imenuje se župnim vikarom župa Sv. Lovre mučenika u Prremanturi i Pohođenja BDM u Pomeru.

Vlč. Wojciech Wlazlo, mladomisnik imenuje se župnim vikarom župa Gospe Fatimske u Labinu, Presvetoga Srca Isusova – Labin Marcilnica, Sv. Lovre mučenika u Svetom Lovreču Labinskom i Sv. Lucije djevice i mučenice u Skitači.

Vlč. Graziano Di Crescenzo, mladomisnik stavlja se na raspolaganje Neokatekumenskom putu.