U nedjelju, 16. rujna 2018. godine, u Rovinju je svečano proslavljena svetkovina nebeske suzaštitnice grada, sv. Eufemije. Svečanu misu poldanicu predvodio je mons. Ivan Milovan, biskup u miru, uz koncebraciju župnika domaćina, generalnog vikara biskupije mons. Vilima Grpca te župnog vikara Damira Štifanića.

Blagdan Gospe Žalosne, u jednom istarskom svetištu posvećenom Gospi od Žalosti, u Murinama nedaleko Umaga, proslavljen je u subotu, 15. rujna svečanim misnim slavljem koje je ove godine predvodio vlč. Damir Štifanić, mladomisnik, župni vikar u Rovinju, uz koncelebraciju nekolicine svećenika iz dekanata.

Umirovljeni svećenik Nikola Kos, koji je u 89. godini života i 61. svećeništva preminuo u Puli u Svećeničkom domu Betanija pokopan je u Poreču, na Gradskom groblju, u subotu, 15. rujna 2018. Sprovodnu misu u grobljanskoj crkvi BDM od Karmela predvodio je mons. Ivan Milovan, biskup u miru, uz koncelebraciju dvanaest svećenika.

U petak, 14. rujna 2018. u Kući fresaka u Draguću je otvorena izložba "Majstor od Zadobarja", o srednjevjekovnom fresco slikarstvu u kapeli sv. Antuna Pustinjaka u Zadobarju nedaleko Karlovca.