Oproštaj s pokojnikom i sprovodna misa biti će u srijedu, 24. svibnja 2017. godine u župnoj crkvi u Motovunskim Novakima, u 14,00 sati.

Poštovanog pokojnika preporučamo u spomen i molitvu.

Počivao u miru Božjem!

Vlč. Marino Mikolić, umirovljeni svećenik Porečke i Pulske biskupije, okrijepljen svetim sakramentima, blago je u Gospodinu preminuo, u ponedjeljak, 22. svibnja 2017. godine, u 79.-oj godini života i 56.-oj godini svećeništva.

U nedjelju, 21. svibnja 2017., u pulskoj crkvi sv. Franje Asiškog, svečanom svetom misom započelo je jubilarno deseto Biblijsko bdjenje ususret blagdanu Duhova. I ove će godine oko 250 čitača i čitačica proglašavati Božju riječ, svatko pola sata, tijekom pet dana i noći, te će se Sveto Pismo tako čitati „od korica do korica“.

U subotu, 20. svibnja 2017., u crkvi bl. Alojzija kardinala Stepinca u selu Škorpeti, u župi Motovunski Novaki,  održan je Biskupijski obiteljski susret na temu "Očinstvo i majčinstvo kao dva lica jednog roditeljstva".