U pulskoj je katedrali 28. travnja svečano proslavljena Nedjelja Božjega milosrđa. Slavlje su priredile sestre Milosrdnoga Isusa. Sve je započelo još u subotu, 27. 4. katehezom, sv. misom i euharistijskim klanjanjem. U nedjelju je slijedilo klanjanje i sveta misa. Katehezu i sv. misu predvodio je p. Ivan Dominik Iličić.

U subotu, 11. svibnja, 220 vjernika iz Buzetskog dekanata, s pet autobusa, hodočastilo je u Padovu. Hodočašće su vodili vlč. Josip Mašina, župnik u Roču i Lanišću, vlč. Dalibor Pilekić, sužupnik u Buzetu te vlč. Matteo Baccani, župnik u Vrhu. Nakon višesatnog putovanja, po dolasku u Padovu slavili su misu u crkvi sv. Leopolda te se pomolili pred njegovim tijelom. Misu je predvodio vlč. Pilekić. Potom su se uputili prema crkvi sv. Antuna, pomolili se pred njegovim relikvijama, izmolili deseticu krunice iz pobožnosti sv. Antunu, razgledali crkvu i te zapjevali dvije marijanske pjesme.

Nakon slobodnog vremena za razgled grada hodočasnici su se uputili natrag bogatiji za jedno lijepo duhovno iskustvo.

U nedjelju, 12. svibnja u rovinjskom Oratoriju svečano je obilježena 25. obljetnica osnutka Udruge sv.Vinka Paulskog Konferencije sv. Eufemije. Tom je prigodom održana promocija monografije o radu Konferencije pod nazivom „Stopama sv. Vinka Paulskog“.

U subotu, 11. svibnja, dva dana ranije, 99. obljetnicu rođenja bl. Miroslava Bulešića, njegova je rodna župa, Svetvinčenat, obilježila koncelebriranim misnim slavljem na trgu ispred blaženikove rodne kuće u selu Čabrunići. Ondje je, nedaleko ulaza u dvorište obitelji Bulešić, pored kapelice koja je postavljena u prigodi beatifikacije, ove godine misno slavlje predvodio vlč. Joel Catary, župnik u Kanfanaru, gdje je blaženiku bila pretposljednja služba prije mučeništva. Koncelebrirao je župnik vlč. Darko Zgrablić te braća Drago i Aleksandar Petrović.