josipVijeća za liturgiju i crkvenu glazbu Porečke i Pulske biskupije priredilo je tri prigodne brošure za Godinu sv. Josipa:

1. Potpuni oprost u Godini sv. Josipa,
2. Litanije i krunica sv. Josipu i
3. Devetnica sv. Josipu.

Materijali su priređeni u duhu i prema uputama Apostolskog pisma pape Franje Patriscorde od 8. prosinca 2020. i pisma Apostolske pokorničarne br. 866/20/I, također od 8. prosinca 2020.

Brošure sadrže 3 molitve:
1. Zdravo, Zaštitniče Spasiteljev – molitva pape Franje iz AP PC i
2. Slavni Praoče – molitvu iz XIX. st. koju, kako navodi papa Franjo u AP PC, moli svaki dan i
3. K Tebi se, o sv. Josipe – molitvu koja se navodi u dopisu Apostolske pokorničarne od 8. prosinca 2020. i koje prati AP PC.

Vijeće ujedno stavlja na raspolaganje sliku ikone sv. Josipa s Djetetom Isusom i dva natpisa („Godina sv. Josipa“ i „Idite k Josipu“) priređene za tisak kao mogućnost postavljanja slike i natpisa u crkvama tijekom Godine sv. Josipa.

Ovi pripremljeni materijali mogu poslužiti svećenicima i laicima tijekom Godine sv. Josipa. Sami ih mogu umnožiti – kopirati, tiskati i koristiti u različitim prigodama, osobito srijedom (dan posvećenom sv. Josipu) svakog 19-naestog u mjesecu (papa Franjo preporučuje svaku srijedu i svakog 19. u mjesecu pobožnost sv. Josipu) i devetnicu u mjesecu ožujku prije Svetkovine sv. Josipa i devetnicu prije Spomendana sv. Josipa Radnika.

Ove lijepe i nadahnjujuće brošure realizirao je preč. Milan Zgrablić, pročelnik Vijeća za liturgiju i crkvenu glazbu, pa koristimo prigodu da mu se zahvalimo za materijale koje priprema za različite biskupijske i dekanatske prigode.

Prigodne materijale možete preuzeti ovdje:

(u slučaju poteškoća s preuzimanjem materijala slobodno se obratite na Ova e-mail adresa je zaštićena od spam botova. Vaš JavaScript treba biti uključen da bi ju vidjeli., ili na 098 701832)

Litanije i krunica sv Josipu letak page 001

Devetnica sv Josipu 1 page 002