Posljednja ovogodišnja dekanatska smotra zborova na području Porečke i Pulske biskupije održana je u nedjelju, 25. studenog u Vrsaru, u crkvi Majke Božje od Mora. Susreli su se zborovi Porečkog i Rovinjsko-kanfanarskog dekanata.

Župni zborovi Pazinskog dekanata ove su se godine, na tradicionalnoj dekanatskoj smotri susreli u župnoj crkvi sv. Petra i Pavla apostola u Svetom Petru u Šumi. Susret je započeo Euharistijskim klanjanjem kojeg je predvodio župnik domaćin, p. Euzebije Josip Knežević, pavlin.

Smotra zborova Pulskog dekanata i ove je godine tradicionalno održana u pulskom samostanu sv. Franje Asiškog. Na smotri, održanoj u subotu, 18 studenog, ov je godine sudjelovalo 11 zborova, sveukupno oko 250 pjevača. Euharistijsko klanjanje na početku susreta predvodio je domaćin, gvardijan tog samostana fra Đuro Vuradin.

Smotra zborova Labinskog i vodnjanskog dekanata ove je godine održana u subotu, 11. studenog u Raši, u župnoj crkvi sv. Barbare. Sudjelovalo je 9 zborova, sveukupno oko 140 pjevača.