Prve nedjelje došašća, 27. studenog 2016. ,na posljednjem susretu župnih zborova Porečke i Pulske  biskupije okupili su se zborovi Porečkog i Rovinjsko-kanfanarskog dekanata. Susret je održan u crkvi Marijina Uznesenja (Gospe od Mora) u Vrsaru. Na susretu je sudjelovalo deset zborova, oko 230 pjevača.

Susret liturgijskih zborova Pazinskog dekanata održana je u nedjelju, 20. studenog 2016. u župnoj crkvi u Karojbi. Sudjelovalo je 9 zborova, sveukupno oko 240 pjevača.

Iz izuzetno bogatog glazbenog opusa našeg. mons. Ivana Bartolića, kojeg je moguće pronaći u raznim glazbenim izdanjima objavljenim u našoj biskupiji u posljednjih 7 desetljeća ovdje ćemo, njemu u spomen, objaviti one skaldbe koje pronađemo u originalnom njegovom rukopisnom zapisu. Zahvaljujemo rodbini, napose nećaku Davidu Bartoliću na ustupljenim pjesmama, kao i svima koji imaju neku njegovu pjesmu u rukopisnom zapisu, a voljni su nam ustupiti kopiju.

U nedjelju, 13. studenog 2016., crkveni zborovi Umaško-oprtaljskog dekanata susreli su se na redovitoj godišnjoj smotri u župnoj crkvi sv. Vida, Modesta i Krescencija mučenika u Grožnjanu.